Istria

Chorvatsko Istrie

14. 5. 2012, 15:45

O Istrii toho jistě již bylo napsáno tolik, že by to zaplnilo alespoň jednu rozlehlou knihovnu. Je to tak z dobrého důvodu, Istrie je jedním z nejatraktivnějších turistických regionů.

Istrie Chorvatsko

Poloostrov Istrie ve svých hotelech nabízí přes dvě stě tisíc ubytovacích míst. Není divu, jedná se o vyhledávaný turistický region a tak se podél celého pobřeží se táhne síť hotelových komplexů a ubytovacích zařízení. Někdo by si možná řekl, že Istrie není nic jen pláže, pláže a zase pláže. Ale to by se pletl a právě o tom budeme dnes psát.

Historie Istrie

Ano, Histrie se dříve jmenoval celý poloostrov a své jméno získal podle kmene Histrů, který byl jedním z jeho prvních doložených obyvatel. A po nich i po následném římském osídlení na Istrii zůstalo mnoho památek, například domečky zvané "kažuni", v městečku Pula najdete římský hřbotov i amfiteatr, po Koloseu druhý největší svého druhu. V Poreči zas narazíte na baziliku Svatého Eufrázia - památku zapsanou do seznamu kulturního dědictví Unesco


Istrie památky

Ale památky nejsou kromě pláží jediným lákadlem. Istrijský poloostrov žije i kulturou a zábavou. Každý den se zde koná alespoň jeden festival či koncert. Na své si zde přijdou milovníci rockové hudby i diska, zvláště o diskotéky není na Istrijské Rivéře nouze. Ve městech v sezoně neustále probíhají různé trhy, kdo si chce užít adrenalinu, může navštívit některé z kasín.


Nabídka zájezdů od cestovní kanceláře Nean Tour
Zájezdy do Poreče Zájezdy do Puly, Medulinu
Zájezdy do Turanje, na Sv. Filip a Jakov Zájezdy do Biogradu na moru
Zájezdy do Drage Zájezdy do Omiše
Zájezdy do Podgory Zájezdy na Makarskou rivieru do Igrane
Zájezdy do Premantury, Kamenjaku Zájezdy do Vodic
Zájezdy do Pirovacu Zájezdy do Privlaky - Sabunike
Zájezdy na Ostrov Krk Zájezdy do národního parku Plitvická jezera
Zájezdy Posedarje Zájezdy Istrie - Ičiči
Zájezdy do Jižní Dalmácie - Orebiče Zájezdy Baška Voda
Zájezdy do Brely na Makarskou rivieru Zájezdy do Nemiry
Nabídku zájezdů od cestovní kanceláře pro danou lokalitu zobrazíte kliknutím na její název.

Sport na Istrii

Adrenalin si ale může užít i člověk, který nemá hazard v lásce. Ve velkých střediscích si můžete vyzkoušet paragliding, vodní lyžování, windsurfing či potápění. I "neadrenalinový" sportovec se nebude nudit. Stačí jmenovat sport (dobře, krom těch zimních) a může si ho zde vyzkoušet. Istrie je výborná i pro cyklisty a horolezce, kdo chce, může si i zarybařit.

Pobytové zájezdy Istrie

Mnoho cestovních kanceláří má Istrii ve své nabídce, takže si pročtěte recenze, vyberte místo pobytu, a chutě vyražte. Hodně štěstí a krásný pobyt!

Zobrazení: 107482 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Hotely Istrie

  15. 6. 2012, 13:19 | Diskuze (0)

  Istrie je jedou z velmi oblíbených oblastí Chorvatska, kde turisté tráví svou letní dovolenou u moře. Jedním z důvodů je dozajista i vysoká úroveň hotelů, ve kterých se na Istrii máte možnost ubytovat. Výběr je široký. Hotely na Istrii naleznete všude.

 • Istrie apartmány

  14. 5. 2012, 15:45 | Diskuze (0)

  Istrie je chorvatský poloostrov, kde už desetiletí tráví mnozí čeští turisté svou letní dovolenou. Jejich recenze svědčí o tom, že asi nejlepším typem ubytování na Istrii, jsou apartmány. Důvodů je mnoho.

 • Chorvatsko Istrie

  14. 5. 2012, 15:45 | Diskuze (0)

  O Istrii toho jistě již bylo napsáno tolik, že by to zaplnilo alespoň jednu rozlehlou knihovnu. Je to tak z dobrého důvodu, Istrie je jedním z nejatraktivnějších turistických regionů.

 • Dovolená Istrie

  14. 5. 2012, 15:43 | Diskuze (0)

  Největší Chorvatský poloostrov nabízí neskutečné zážitky, jaké si můžete představit. Dovolená Istrie nabízí pobyt v krásné přírodě, osloví každého, kdo se na poloostrově rozhodne uskutečnit pobytové zájezdy.

 • Istrie mapa

  14. 5. 2012, 15:41 | Diskuze (0)

  Istrie je poloostrov v Chorvastku, který nabízí spoustu vesniček, měst, turistických letovisek, která můžete během letní dovolené navštívit. Pojďme se pomyslně podívat na mapu Istrie. Co nám konkrétně tento poloostrov nabízí?

Cestovní kancelář Nean Tour
Facebook