Ostrov Ischia

Dovolená Ischia

18. 5. 2012, 15:54

Máte rádi Itálii a vyzkoušeli jste již všechny známější italské destinace? Chcete i přesto dál objevovat italské přírodní krásy? Pak je právě pro Vás vhodným tipem na dovolenou Ischia.

Dovolená Ischia

Ischia je ostrov na jihozápadě Itálie, který leží v Neapolském zálivu, a zároveň je i největším, nejkrásnějším a nejslavnějším ostrovem Neapolského zálivu a celkově osmým největším italským ostrovem, a je součástí kampánského soustroví. Ostrov má téměř pravidelný kruhový tvar, jeho rozloha je 47 km2 a má zhruba 60 tisíc obyvatel.


Geografické vlastnosti Ischie

Ostrov Ischia je sopečného původu a je součástí tzv. Flegrejských polí, což je vulkanická oblast o průměru 13 km, a leží cca 35 kilometrů od činného vulkánu Vesuv, což se dodnes projevuje sopečnou činností různého charakteru. Povrch Ischie je z větší části hornatý. Pláže na Ischii jsou písečné, a pokud někoho zajímá cena za pobyt na těchto plážích, pak je pro ně jistě dobrou zprávou to, že se platí pouze za lehátky a slunečníky.

Přezdívky ostrova Ischia

Někdy se Ischii přezdívá „stále zelený ostrov“, protože se na něm velice daří vegetaci, a to i v nepříznivých ročních období. Další přídomek ostrova Ischia je „italský termální ostrov“, neboť se na ostrově nalézá více než stovka termálních pramenů, které jsou z valné většiny léčivé, a každý má jinou teplotu pohybující se cca od 28 do 45°C. Právě díky termálním pramenům je ideálním místem, které Vám může doporučit zejména každý, kdo si prošel zdejšími léčebnými procedurami. Místní termální parky (neboli zahrady), které často kombinují tzv. římskou saunu a bazény s termální vodou o různé teplotě, bývají otevřeny od května do září.


Nabídka zájezdů od cestovní kanceláře Nean Tour
Zájezdy do Poreče Zájezdy do Puly, Medulinu
Zájezdy do Turanje, na Sv. Filip a Jakov Zájezdy do Biogradu na moru
Zájezdy do Drage Zájezdy do Omiše
Zájezdy do Podgory Zájezdy na Makarskou rivieru do Igrane
Zájezdy do Premantury, Kamenjaku Zájezdy do Vodic
Zájezdy do Pirovacu Zájezdy do Privlaky - Sabunike
Zájezdy na Ostrov Krk Zájezdy do národního parku Plitvická jezera
Zájezdy Posedarje Zájezdy Istrie - Ičiči
Zájezdy do Jižní Dalmácie - Orebiče Zájezdy Baška Voda
Zájezdy do Brely na Makarskou rivieru Zájezdy do Nemiry
Nabídku zájezdů od cestovní kanceláře pro danou lokalitu zobrazíte kliknutím na její název.

Dopravní dostupnost Ischie

Z České republiky se na Ischii dostanete většinou přímým letem do Neapole a následnou cestou trajektem na samotný ostrov. Na Ischii samotné, vzhledem k nevelké rozloze ostrova, vede jen jediná silnice, po které jezdí velmi často pravidelná autobusová doprava.

Zobrazení: 152406 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
  • Dovolená Ischia

    18. 5. 2012, 15:54 | Diskuze (0)

    Máte rádi Itálii a vyzkoušeli jste již všechny známější italské destinace? Chcete i přesto dál objevovat italské přírodní krásy? Pak je právě pro Vás vhodným tipem na dovolenou Ischia.

  • Ostrov Ischia

    14. 5. 2012, 15:38 | Diskuze (0)

    První paprsky slunce, které skutečně přemohly uplynulou zimu vás zlákaly k plánování letní dovolené? Správně děláte. Letní dovolená objednaná s dostatečným předstihem vás bude stát daleko méně peněz! Navštivte letos třeba ostrov Ischia!

Cestovní kancelář Nean Tour
Facebook