Poreč

Pobytové zájezdy v Chorvatsku, Španělsku a Itálii

17. 4. 2012, 15:03

V článcích Vám přinášíme spoustu informací a zajímavostí o turistických destinacích v Chorvatsku, Španělsku a Itálii. Jedno z nejoblíbenějších letovisek je Poreč v Chorvatsku.

Poreč Chorvatsko

Poreč je jedno z největších a nejhezčích letovisek na západním břehu Istrie, v Chorvatsku. Nachází se zde nejen tisíce nádherných pláží, ale i mnoho historických památek.

Screen poznávací pobytové zájezdy neantour.cz

Toto starobylé město a zároveň i přístav se může pyšnit největším počtem ubytovacích zařízení všech typů z celého Chorvatska – luxusní i levné hotely, apartmány, kempy. Pokud by Vás nebavilo pouze se slunit na pláži, můžete vyrazit na obhlídku místních památek, kterých je zde velké množství. Poreč je tedy ideální místo pro jakýkoliv typ turisty.

Historie a památky v Poreči

Poreč, nebo chcete-li italsky Parenzo má kolem 18 tisíc obyvatel a je častým cílem nejen českých turistů. Je to středisko s bohatou historií a množstvím památek. Nachází se zde zbytky antických chrámů a kupecké domy z období benátské gotiky. Nejvýznamnější a také nejnavštěvovanější je ovšem Eufráziova bazilika, která je zapsána do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Podle legendy nad městem bdí biskup Svatý Maurius, jenž je patronem města.

Zábava a sport v Poreči

Mimo nádherných historických památek nabízí Poreč také mnoho možností sportovního a zábavního vyžití. Jsou zde vynikající podmínky pro windsurfing, vodní lyžování, jízdu na vodních skútrech, jachtingu a dalších. Místní vody také nabízejí fascinující pohled pod mořské dno při potápění s dýchacím přístrojem. Pro náročnější jsou tu připraveny tenisové a beach volejbalové kurty. Kromě toho se zde nachází na tisíc obchodů a obchůdků se suvenýry a samozřejmě s nefalšovanou chorvatskou zmrzlinou.

Chorvatské pláže

Chorvatské pláže jsou vyhlášené svou čistotou vody. Naleznete zde pláže štěrkové, oblázkové i travnaté, všechny vybavené lehátky se slunečníky a sprchami. Když Vás omrzí moře a slaná voda, můžete se pro změnu osvěžit v hotelovém bazénu. Poreč zkrátka nabízí vše, co si jen můžete přát. Od těch nejnáročnějších potřeb, až po ty, kteří si chtějí pouze užít sluníčka a čistých pláží.


Screen poznávací pobytové zájezdy do Chorvatska
Více informací o pobytových zájezdech v Chorvatsku naleznete zde.
Zobrazení: 189730 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Poreč Zelená laguna

  16. 10. 2012, 13:32 | Diskuze (0)

  Jen zavřete oči a vyslovte Poreč Zelená laguna. Vaše představivost vás určitě překvapí, nádherné klidné moře s barvou vody zbarvenou od modré barvy do zelené. Lehký vánek ve vlasech a příjemné pohlazení podzimním sluncem

 • Chorvatsko apartmány Poreč

  3. 10. 2012, 13:27 | Diskuze (0)

  Ubytování v apartmánech klidného Istrijského letoviska s bohatou minulostí, zajímavou architekturou a vstřícnými obyvateli čeká na turisty v Poreči. Dovolená v Istrii je určitě zajímavá svou cenou v akci last minute Poreč.

 • Počasí Poreč

  14. 9. 2012, 15:36 | Diskuze (0)

  Pokud se chystáte ještě na poslední chvíli odjet na adriatické pobřeží, je zde dobrá zpráva. Počasí v Poreči pro vás chystá velmi příjemné dny, vhodné pro koupání, vodní sporty, společenské akce, relaxaci i poznávací turistiku

 • Ubytování Poreč

  14. 9. 2012, 15:35 | Diskuze (0)

  Poreč je město s bohatým kulturním a historickým dědictvím. Porečská riviera se táhne zhruba v pásu 37 km. Čisté a úhledné pláže jsou bonusem pro Poreč. Ubytování Poreč nabízí širokou paletu ubytovacích zařízení, kde i ten nejnáročnější turista si určitě vybere.

 • Dovolená Poreč

  14. 9. 2012, 15:35 | Diskuze (0)

  Chorvatsko je oblíbená destinace, kde mnoho Čechů tráví svoji letní dovolenou. Díky krásné přírodě a klimatickým podmínkám sem přijíždějí už v květnu či červnu a sezóna zde končí až v září nebo začátkem října. Z bohaté nabídky letovisek si vybere každý. Což takhle zkusit třeba Poreč?

Cestovní kancelář Nean Tour
Facebook