Istria

Istrie mapa

14. 5. 2012, 15:41

Istrie je poloostrov v Chorvastku, který nabízí spoustu vesniček, měst, turistických letovisek, která můžete během letní dovolené navštívit. Pojďme se pomyslně podívat na mapu Istrie. Co nám konkrétně tento poloostrov nabízí?

Mapa Istrie

Poloostrov Istrie, někdy přezdívaný slunné „království“ na pobřeží azurového Jaderské moře, k sobě každý rok láká více a více návštěvníků nejenom od nás. Není se čemu divit, protože Istrie má opravdu co nabídnout. Co se týká zmiňovaných lokalit, kde se většina turistů rozhodne letní dovolenou strávit, jsou logicky jako perličky rozesety při istrijksém pobřeží.Zvětšit mapu Interaktivní mapa Istrie v Chorvatsku.
Nabídka zájezdů od cestovní kanceláře Nean Tour
Zájezdy do Poreče Zájezdy do Puly, Medulinu
Zájezdy do Turanje, na Sv. Filip a Jakov Zájezdy do Biogradu na moru
Zájezdy do Drage Zájezdy do Omiše
Zájezdy do Podgory Zájezdy na Makarskou rivieru do Igrane
Zájezdy do Premantury, Kamenjaku Zájezdy do Vodic
Zájezdy do Pirovacu Zájezdy do Privlaky - Sabunike
Zájezdy na Ostrov Krk Zájezdy do národního parku Plitvická jezera
Zájezdy Posedarje Zájezdy Istrie - Ičiči
Zájezdy do Jižní Dalmácie - Orebiče Zájezdy Baška Voda
Zájezdy do Brely na Makarskou rivieru Zájezdy do Nemiry
Nabídku zájezdů od cestovní kanceláře pro danou lokalitu zobrazíte kliknutím na její název.

Obec Peroj

Obec Peroj najdete v jižní části poloostrova Istrie. Je to malá vesnice - ideální volba pro ty z vás, kteří touží po klidu malebných, původních vesniček. Centrum regionu město Pula se ale nachází jenom 10 kilometrů na jih. To pro případ, že byste přece jen zatoužili po trošce ruchu většího města. Jádro obce Peroj je situováno asi 1 kilometr od moře. V Peroji najdete kromě jiného i vlastní malý přístav. Při pohledu na mapu Istrie jsou vidět nedaleké ostrůvky Brijuni, kam určitě podniknete lodní výlet.

Město Piran


Piran je krásné město. Na mapě Istrie ho hledejte na severozápadě poloostrova. Trvale ho obývá 4.143 obyvatel. Poloostrov, na kterém se město nachází ostře vybíhá do moře a užít si můžete pláž dlouhou 18 kilometrů. Pokud se podíváte na mapu Istrie tak je zřejmé, že je obklopena dvěma zálivy - ze severu je omývána menším Strunjanskim zálivem, z jihu pak velkým Piranský zálivem. Toto město je tedy ideální volbou pro rodiny s dětmi. Možností koupání má velmi mnoho.

Části poloostrova

Důkladné prostudování mapy Istrije vás možná i překvapí. Tento poloostrov totiž nepatří pouze Chorvatsku. Jeho Severní část náleží Slovinsku, které je českými turisty často opomíjeno. To se však možná změní, protože se tamní cestovní kanceláře soustřeďují na klientelu v ČR. Odhalte tedy i méně známé oblasti istrijského poloostrova. Tato část Istrie je předurčena návštěvě především těch z vás, kteří milujete tak trochu panenskou přírodu. Nebo se za nádherami potopte pod hladinu moře!

Zobrazení: 162117 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Hotely Istrie

  15. 6. 2012, 13:19 | Diskuze (0)

  Istrie je jedou z velmi oblíbených oblastí Chorvatska, kde turisté tráví svou letní dovolenou u moře. Jedním z důvodů je dozajista i vysoká úroveň hotelů, ve kterých se na Istrii máte možnost ubytovat. Výběr je široký. Hotely na Istrii naleznete všude.

 • Istrie apartmány

  14. 5. 2012, 15:45 | Diskuze (0)

  Istrie je chorvatský poloostrov, kde už desetiletí tráví mnozí čeští turisté svou letní dovolenou. Jejich recenze svědčí o tom, že asi nejlepším typem ubytování na Istrii, jsou apartmány. Důvodů je mnoho.

 • Chorvatsko Istrie

  14. 5. 2012, 15:45 | Diskuze (0)

  O Istrii toho jistě již bylo napsáno tolik, že by to zaplnilo alespoň jednu rozlehlou knihovnu. Je to tak z dobrého důvodu, Istrie je jedním z nejatraktivnějších turistických regionů.

 • Dovolená Istrie

  14. 5. 2012, 15:43 | Diskuze (0)

  Největší Chorvatský poloostrov nabízí neskutečné zážitky, jaké si můžete představit. Dovolená Istrie nabízí pobyt v krásné přírodě, osloví každého, kdo se na poloostrově rozhodne uskutečnit pobytové zájezdy.

 • Istrie mapa

  14. 5. 2012, 15:41 | Diskuze (0)

  Istrie je poloostrov v Chorvastku, který nabízí spoustu vesniček, měst, turistických letovisek, která můžete během letní dovolené navštívit. Pojďme se pomyslně podívat na mapu Istrie. Co nám konkrétně tento poloostrov nabízí?

Cestovní kancelář Nean Tour
Facebook