Plitvická jezera

Plitvická jezera Chorvatsko

14. 5. 2012, 15:44

Plitvická jezera jsou snad nejkrásnějším národním parkem v celém Chorvatsku. Soustava šestnácti kaskádově spojených jezer již od nepaměti láká návštěvníky ze všech koutů světa.

Chorvatsko Plitvická jezera

Tohle opravdu v České Republice nemáme. Přírodní park v krásné lesní krajině s šestnácti jezery, spojenými ne méně než sto čtyřiceti vodopády. Tady se natáčela Mayovka Poklad na stříbrném jezeře. Od šedesátých let, kdy se natočila, park neztratil nic ze svého půvabu. A nejen krajina je zde kouzelná, jistě vás očaruje zdejší zvířena i květena.


Plitvický národní park

Plitvický národní park leží mezi městy Karlovac a Zadar v Licko Senjské župě, nedaleko od hranic s Bosnou a má rozsah téměř tři sta čtverečních kilometrů. Ve zdejších smíšených lesích žije jeden z nejpestřejších vzorků fauny v celé Evropě. Jen jednotlivých druhů motýlů zde vědci napočítali třista dvacet jedna, milovníci ptactva se zde mohou setkat s tetřevem hlušcem či několika druhy orlů a z dravců zde sídlí rysové, lesní kočky i vlci a medvědi. Ale jich se bát nemusíte, pokud se budete držet turistických tras. Roční vstupné pro dospělého do parku vyjde na 110 kun (asi 350 korun), děti mají za polovic. V ceně vstupného je započítaná i doprava po parku, čili kyvadlová doprava k nejvýše položenému Proščanskému jezeru a parník, který zajišťuje přepravu přes jezeru Kozjak.


Nabídka zájezdů od cestovní kanceláře Nean Tour
Zájezdy do Poreče Zájezdy do Puly, Medulinu
Zájezdy do Turanje, na Sv. Filip a Jakov Zájezdy do Biogradu na moru
Zájezdy do Drage Zájezdy do Omiše
Zájezdy do Podgory Zájezdy na Makarskou rivieru do Igrane
Zájezdy do Premantury, Kamenjaku Zájezdy do Vodic
Zájezdy do Pirovacu Zájezdy do Privlaky - Sabunike
Zájezdy na Ostrov Krk Zájezdy do národního parku Plitvická jezera
Zájezdy Posedarje Zájezdy Istrie - Ičiči
Zájezdy do Jižní Dalmácie - Orebiče Zájezdy Baška Voda
Zájezdy do Brely na Makarskou rivieru Zájezdy do Nemiry
Nabídku zájezdů od cestovní kanceláře pro danou lokalitu zobrazíte kliknutím na její název.

Jak k Plitvickým jezerům

Plitvická jezera bývají častým turistickým výletem z oblíbené destinace - nedalekého Zadaru, ovšem pokud si je člověk chce opravdu užít, je nejlepší si vícedenní část dovolené či dokonce celou dovolenou vyhradit pro ně. Některé cestovní kanceláře nabízejí pobytové zájezdy přímo sem, takže se nebojte, že byste si nezvládli pobyt zorganizovat, zkušení průvodci se postarají o váš komfort a zážitek. Přeci jen, bylo by škoda takový krásný kousek přírody vidět vysloveně jen z rychlíku. Příroda nespěchá, spěchat byste neměli ani vy. Nebo možná jen při pořizování zájezdu.
Zobrazení: 110945 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Plitvická jezera mapa

  14. 5. 2012, 15:45 | Diskuze (0)

  Nejkrásnější národní park v Chorvatsku, patří mezi nejnavštěvovanější oblasti turisty z mnoha zemí. Vedle nepřekonatelné přírody se tato oblast zapsala i do mysli milovníků dobrodružného filmového žánru.

 • Plitvická jezera Chorvatsko

  14. 5. 2012, 15:44 | Diskuze (0)

  Plitvická jezera jsou snad nejkrásnějším národním parkem v celém Chorvatsku. Soustava šestnácti kaskádově spojených jezer již od nepaměti láká návštěvníky ze všech koutů světa.

 • Plitvická jezera vstupné

  14. 5. 2012, 15:42 | Diskuze (0)

  Pokud jste si na letošní léto naplánovali pobytový zájezd do Chorvatska, neměli byste jistě zůstat jen u pobytu. Chorvatsko má spoustu míst, které stojí zato navštívit a vidět. Například Plitvická jezera.

 • Ubytování Plitvická jezera

  14. 5. 2012, 15:41 | Diskuze (0)

  Chorvatský národní park Plitvická jezera se rozkládá na horním toku řeky Korana. Tento park je od turisticky hojně navštěvovaného pobřeží poměrně vzdálený, i přesto rozhodně stojí za návštěvu.

Cestovní kancelář Nean Tour
Facebook