Plitvická jezera

Plitvická jezera mapa

14. 5. 2012, 15:45

Nejkrásnější národní park v Chorvatsku, patří mezi nejnavštěvovanější oblasti turisty z mnoha zemí. Vedle nepřekonatelné přírody se tato oblast zapsala i do mysli milovníků dobrodružného filmového žánru.

Mapa Plitvická jezera

Turisté navštěvují Plitvická jezera z několika důvodů, kvůli nádherné přírodě, příjemnému koupání ve sladké vodě a také z nostalgie milovníků stříbrného plátna. V okolí Plitvických jezer se proháněli na svých koních hrdinové z knih Karla Maye, Winetou a Old Shaterhand. Díky interaktivní mapě na internetu si můžete najít ubytování pro pobytové zájezdy.


Zvětšit mapu

Krajina Plitvických jezer je nezapomenutelný zážitek

Mapa krajiny Plitvických jezer pomůže při orientaci v tomto národním parku Chorvatska. Díky přírodní rozmanitosti této destinace byl tento park zařazen na listinu chráněných oblastí UNESCO. Jedná se celkem o šestnáct navzájem propojených jezer s četnými vodopády a břehy lemujícími hustými lesy. Turisté zde najdou četné stezky s dřevěnými můstky, které jsou jen o něco výše nad poklidnou hladinou jednotlivých jezer. Kromě pěší obchůzky přírodních krás jezer a jejich okolí se dá na prohlídku také vyjet turistickým vláčkem nebo lodí. Plitvická jezera jsou otevřena po celý rok a lze je navštívit kdykoliv. Jsou velmi vhodná pro pobytové zájezdy.


Nabídka zájezdů od cestovní kanceláře Nean Tour
Zájezdy do Poreče Zájezdy do Puly, Medulinu
Zájezdy do Turanje, na Sv. Filip a Jakov Zájezdy do Biogradu na moru
Zájezdy do Drage Zájezdy do Omiše
Zájezdy do Podgory Zájezdy na Makarskou rivieru do Igrane
Zájezdy do Premantury, Kamenjaku Zájezdy do Vodic
Zájezdy do Pirovacu Zájezdy do Privlaky - Sabunike
Zájezdy na Ostrov Krk Zájezdy do národního parku Plitvická jezera
Zájezdy Posedarje Zájezdy Istrie - Ičiči
Zájezdy do Jižní Dalmácie - Orebiče Zájezdy Baška Voda
Zájezdy do Brely na Makarskou rivieru Zájezdy do Nemiry
Nabídku zájezdů od cestovní kanceláře pro danou lokalitu zobrazíte kliknutím na její název.

Cena za ubytování v oblasti Plitvická jezera

Cena je standardní, nepřesahuje nijak průměrnou cenu ubytování i v přímořských oblastech. Většinou se jedná o soukromé penziony, apartmány či studia. Vše je standardně vybaveno, koupelna, kuchyňský kout, ložnice, TV, internet. Pokud se jedná o ubytování v hotelích, bývá cena poněkud vyšší, ale vybavení a služby jsou i na tuto oblast nadstandardní a recenze návštěvníků se vzácně shodují, téměř všichni bývají velmi spokojení.

Pohyb turistů v národním parku

Národní park je otevřen a přístupný celoročně, jen je nutné se pohybovat po vyznačených stezkách, popřípadě dbát pokynů průvodce. v okolí jezer se totiž vyskytují i zvířata lidem nebezpečná, medvědi, vlci a rysi.

Zobrazení: 141659 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Plitvická jezera mapa

  14. 5. 2012, 15:45 | Diskuze (0)

  Nejkrásnější národní park v Chorvatsku, patří mezi nejnavštěvovanější oblasti turisty z mnoha zemí. Vedle nepřekonatelné přírody se tato oblast zapsala i do mysli milovníků dobrodružného filmového žánru.

 • Plitvická jezera Chorvatsko

  14. 5. 2012, 15:44 | Diskuze (0)

  Plitvická jezera jsou snad nejkrásnějším národním parkem v celém Chorvatsku. Soustava šestnácti kaskádově spojených jezer již od nepaměti láká návštěvníky ze všech koutů světa.

 • Plitvická jezera vstupné

  14. 5. 2012, 15:42 | Diskuze (0)

  Pokud jste si na letošní léto naplánovali pobytový zájezd do Chorvatska, neměli byste jistě zůstat jen u pobytu. Chorvatsko má spoustu míst, které stojí zato navštívit a vidět. Například Plitvická jezera.

 • Ubytování Plitvická jezera

  14. 5. 2012, 15:41 | Diskuze (0)

  Chorvatský národní park Plitvická jezera se rozkládá na horním toku řeky Korana. Tento park je od turisticky hojně navštěvovaného pobřeží poměrně vzdálený, i přesto rozhodně stojí za návštěvu.

Cestovní kancelář Nean Tour
Facebook