Plitvická jezera

Plitvická jezera vstupné

14. 5. 2012, 15:42

Pokud jste si na letošní léto naplánovali pobytový zájezd do Chorvatska, neměli byste jistě zůstat jen u pobytu. Chorvatsko má spoustu míst, které stojí zato navštívit a vidět. Například Plitvická jezera.

Vstupné Plitvická jezera

Dovolenou v Chorvatsku by skutečně bylo škoda strávit jen u bazénu v nějakém hotelovém komplexu. Vydejte se raději za přírodním, historickým a kulturním bohatstvím Chorvatska. Plitvická jezera se vyplatí navštívit po cestě k pobřeží nebo poté během zastávky cestou domů do České Republiky. Na jednodenní výlet od moře jsou Plitvická jezera přece jen umístěna příliš daleko.

Tabulka s cenami za vstup pro jednotlivé kategorie návštěvníků

Plitvická jezera (ceny v kunách)

 
duben - říjen leden - březen
listopad - prosinec
dospělí - jednotlivci

110

80

skupiny nad 15 osob
(za osobu)

100

70

děti a mládež 7 - 18 let

55

40

skupiny dětí a mládeže
7 - 18 let

50

35

děti do 7 let

zdarma

studenti

80

60

skupiny studentů

70

55

dvoudenní vstupenka - jednotlivci

180

130

dvoudenní vstupenka - děti a mládež 7 - 18 let

90

60Plitvická jezera vstupy

Dejme si několik praktických rad. Podobné i mnohé další informace naleznete i v recenzích a diskusích těch, kteří už Plitvická jezera na vlastní oči spatřili. Do jezerního areálu existují dva vstupy. V dolní části Ulaz 1 - Rastovača, ve střední části Ulaz 2 - Hladovina. U každého z nich je vám k dispozici velké parkoviště, které je sice placené, ale zároveň hlídané, a tak se nemusíte obávat o svůj vůz ani o věci, kterých s sebou na dovolenou většinou vezete docela dost. Poblíž parkoviště je vždy také možnost občerstvení.


Nabídka zájezdů od cestovní kanceláře Nean Tour
Zájezdy do Poreče Zájezdy do Puly, Medulinu
Zájezdy do Turanje, na Sv. Filip a Jakov Zájezdy do Biogradu na moru
Zájezdy do Drage Zájezdy do Omiše
Zájezdy do Podgory Zájezdy na Makarskou rivieru do Igrane
Zájezdy do Premantury, Kamenjaku Zájezdy do Vodic
Zájezdy do Pirovacu Zájezdy do Privlaky - Sabunike
Zájezdy na Ostrov Krk Zájezdy do národního parku Plitvická jezera
Zájezdy Posedarje Zájezdy Istrie - Ičiči
Zájezdy do Jižní Dalmácie - Orebiče Zájezdy Baška Voda
Zájezdy do Brely na Makarskou rivieru Zájezdy do Nemiry
Nabídku zájezdů od cestovní kanceláře pro danou lokalitu zobrazíte kliknutím na její název.

Co je součástí ceny za vstupné do Plitvických jezer

Návštěvník dostane po zaplacení příslušné částky se vstupenkou i mapku jezerní soustavy s vyznačenými prohlídkovými trasami i s trasami místní dopravy v parku autobusem a lodí. Přeprava všemi těmito dopravními prostředky je zahrnuta přímo v ceně vstupenky. Mapka vám umožní velmi dobře se orientovat během vaší procházky.

Plitvická jezera trasy

V národním parku si můžete vybrat z celkem šesti prohlídkových tras. Jsou klasicky barevně odlišené a od každého vstupu vedou tři z nich. Při výběru zvažte především, kolik času chcete a můžete prohlídce věnovat. Národní park Plitvická jezera je otevřen každý den, v neděli i o svátcích. Otvírací doba se řídí dle sezóny. V zimním období: 9 - 16 hod., v jarním a podzimním období: 8 - 18 hod., v letním období: 7 - 20 hod. Potřebujete více času? Ubytování je možné v hotelovém komplexu přímo v n.p. Plitvice.Tip: Pokud se chystáte navštívit Plitvická jezera a ještě jste se nerozhodli kde se ubytujete, můžete se zkusit podívat na naší nabídku, kterou naleznete zde.
Zobrazení: 185161 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Plitvická jezera mapa

  14. 5. 2012, 15:45 | Diskuze (0)

  Nejkrásnější národní park v Chorvatsku, patří mezi nejnavštěvovanější oblasti turisty z mnoha zemí. Vedle nepřekonatelné přírody se tato oblast zapsala i do mysli milovníků dobrodružného filmového žánru.

 • Plitvická jezera Chorvatsko

  14. 5. 2012, 15:44 | Diskuze (0)

  Plitvická jezera jsou snad nejkrásnějším národním parkem v celém Chorvatsku. Soustava šestnácti kaskádově spojených jezer již od nepaměti láká návštěvníky ze všech koutů světa.

 • Plitvická jezera vstupné

  14. 5. 2012, 15:42 | Diskuze (0)

  Pokud jste si na letošní léto naplánovali pobytový zájezd do Chorvatska, neměli byste jistě zůstat jen u pobytu. Chorvatsko má spoustu míst, které stojí zato navštívit a vidět. Například Plitvická jezera.

 • Ubytování Plitvická jezera

  14. 5. 2012, 15:41 | Diskuze (0)

  Chorvatský národní park Plitvická jezera se rozkládá na horním toku řeky Korana. Tento park je od turisticky hojně navštěvovaného pobřeží poměrně vzdálený, i přesto rozhodně stojí za návštěvu.

Cestovní kancelář Nean Tour
Facebook