Lloret de Mar

Počasí Lloret de Mar

18. 5. 2012, 15:56

Téměř čtyřicetitisícové město Lloret de Mar se nalézá ve Španělsku, konkrétně pak na pobřeží Costa Brava, což je součást Katalánska. To je v severní části středomořského pobřeží, takže je zde příjemné klima.

Počasí Lloret de Mar

Jelikož je na celém území pobřeží Costa Brava výrazné středomořské klima, tak je toto příjemné podnebí i v Lloret de Mar. Středomořské klima zaručuje přijatelné teploty v létě a zimy tu bývají krátké a mírné. Celoroční teploty se v Lloret de Mar tedy pohybují stále kolem 22°C, v létě pak místní teploty dosahují až 30°C, někdy i více.Geografické vlastnosti Lloret de Mar

I vzhledem k tomu, že se městečko Lloret de Mar nachází na pobřeží Costa Brava, je tato destinace velice oblíbená mezi turisty. Další výhodou je poloha Lloret de Mar, a to v tom smyslu, že je pouze zhruba sedmdesát kilometrů vzdálená od Barcelony, tedy hlavního města španělského Katalánska. Samotné město Lloret de Mar leží v úrovni moře, tedy mořské hladiny, ale když půjdete směrem do vnitrozemí, tak se mírně kopcovitá okolní krajina poměrně razantně zvedá.

Pláže v Lloret de Mar

V blízkosti Lloret de Mar se nachází pět hlavních pláží, které najdete na celkem sedmi kilometrů dlouhém pobřeží. Na plážích najdete hrubší písek a je z nich někde prudší, jinde zase pozvolnější vstup do moře. Krásu okolních scenérií ještě podtrhnou rozlehlé palmové alej, neboli promenády. Některé pláže jsou více členité, a tak se v nich nalézají malebné zátoky, popřípadě i skály. To platí spíše o menších plážičkách, které jsou sice přístupné o něco méně, ale zato na nich nebývá tak přelidněno, jako na větších veřejných plážích, takže nabízí skvělé prostředí pro romantické výlety nebo pikniky – ostatně, zkuste si přečíst recenze či diskuze na tuto oblast.


Nabídka zájezdů od cestovní kanceláře Nean Tour
Zájezdy do Poreče Zájezdy do Puly, Medulinu
Zájezdy do Turanje, na Sv. Filip a Jakov Zájezdy do Biogradu na moru
Zájezdy do Drage Zájezdy do Omiše
Zájezdy do Podgory Zájezdy na Makarskou rivieru do Igrane
Zájezdy do Premantury, Kamenjaku Zájezdy do Vodic
Zájezdy do Pirovacu Zájezdy do Privlaky - Sabunike
Zájezdy na Ostrov Krk Zájezdy do národního parku Plitvická jezera
Zájezdy Posedarje Zájezdy Istrie - Ičiči
Zájezdy do Jižní Dalmácie - Orebiče Zájezdy Baška Voda
Zájezdy do Brely na Makarskou rivieru Zájezdy do Nemiry
Nabídku zájezdů od cestovní kanceláře pro danou lokalitu zobrazíte kliknutím na její název.

Turistické zajímavosti

Centrem Lloret de Mar prochází hlavní třída, takže je zde spousta obchůdků, restaurací, diskoték, kaváren, barů apod. Pro výlet jsou vhodné četné okolní středověké hrady, kostely, zahrady sv. Klotildy nebo tzv. památník rybářovy ženy.

Zobrazení: 166698 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
  • Počasí Lloret de Mar

    18. 5. 2012, 15:56 | Diskuze (0)

    Téměř čtyřicetitisícové město Lloret de Mar se nalézá ve Španělsku, konkrétně pak na pobřeží Costa Brava, což je součást Katalánska. To je v severní části středomořského pobřeží, takže je zde příjemné klima.

  • Španělsko Lloret de Mar

    14. 5. 2012, 15:37 | Diskuze (0)

    Jaro už nejen že klepe na dveře. Jaro je tu a na dveře nám pomalu klepe léto. Je tedy jistě čas naplánovat si letní dovolenou. Co takhle Španělsko? V Lloret de Mar zaručeně strávíte dovolenou snů. Recenze mluví za vše.

Cestovní kancelář Nean Tour
Facebook