Medulin

Počasí Pula

14. 5. 2012, 15:39

Sluníčko už snad definitivně překoná uplynulou zimu, která už se dostává ke slovu méně a méně. Už se těšíte na teplíčko a léto. Vyrazte se ohřát například do chorvatské Puly. Počasí je tam už teď skoro letní!

Pula počasí

Pula je největší město a zároveň přístav na Istrijském poloostrově v Chorvatsku. Není nijak velké, má přibližně 60000 obyvatel, přesto je sedmým největším městem Chorvatska. Pula leží ještě dalších více než sto kilometrů na jih od možná známějšího města Rijeka. A jak známo, čím jižněji, tím tepleji. Letní sezóna je tedy v Pule relativně dlouhá. Počasí v Pule to umožňuje.


Podnebí na Pule

Podnebí a tedy i počasí v Chorvatsku ovlivňuje jeho poloha a rozložení u Jaderského moře. Chorvatsko se podél pobřeží táhne celých 600 kilometrů. Jaderské moře je směrem ze Středozemního ohříváno teplým proudem vody. Díky tomu je voda na pobřeží a plážích Chorvatska teplá a vhodná na koupání. Dosahuje až 26C a ve studenějším období neklesají pod 10C. Tolik "nudná teorie". Jak je ale v Chorvatsku právě teď? Už je to na koupání? Už nás sluneční paprsky skutečně zahřejí a opálí naši po zimě bledou pleť?


Nabídka zájezdů od cestovní kanceláře Nean Tour
Zájezdy do Poreče Zájezdy do Puly, Medulinu
Zájezdy do Turanje, na Sv. Filip a Jakov Zájezdy do Biogradu na moru
Zájezdy do Drage Zájezdy do Omiše
Zájezdy do Podgory Zájezdy na Makarskou rivieru do Igrane
Zájezdy do Premantury, Kamenjaku Zájezdy do Vodic
Zájezdy do Pirovacu Zájezdy do Privlaky - Sabunike
Zájezdy na Ostrov Krk Zájezdy do národního parku Plitvická jezera
Zájezdy Posedarje Zájezdy Istrie - Ičiči
Zájezdy do Jižní Dalmácie - Orebiče Zájezdy Baška Voda
Zájezdy do Brely na Makarskou rivieru Zájezdy do Nemiry
Nabídku zájezdů od cestovní kanceláře pro danou lokalitu zobrazíte kliknutím na její název.

Aktuální předpověď

Na většina letovisek, včetně Rijeky i Puly, zatím oficiálně hlásí teploty kolem 12 stupňů. Předpovědi počasí v Chorvatsku jsou ale doplněny o kolonku, která označuje vedle reálné a oficiální teploty teplotu, kterou pociťujeme. A tady už jsou čísla mnohem příznivější. Ukazují například v Pule teplotu 18 stupňů. A čím je dán rozdíl ptáte se. Sluníčko už má prostě grády, sílu. Pozor tedy na tak trochu zradu počasí v Pule


v současném období. Naše po zimě vybledlá pokožka by měla být vystavována sílícímu slunci s rozmyslem.

Teplota moře v Pule

A je už vada v moři vhodná ke koupání? Celkově teploty moře u chorvatského pobřeží neklesají ani v zimě pod deset stupňů. Voda se ale ohřívá přece jen pomaleji než vzduch. Na letních 26 stupínků si tedy ještě chvíli počkáme, pravda ale je, že díky hodně jižnímu počasí se už v Pule i letos nejeden otužilec koupe už teď. Pokud nejste otužilci věřte ale, že počasí v Pule prohřeje kosti už teď!


Informace obsažené v článku jsou platné k 10.4.2012.
Aktuální počasí v Pule zjistíte zde
Zobrazení: 117502 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Pula pláže

  12. 10. 2012, 10:39 | Diskuze (0)

  Chorvatsko je jednou z turisticky nejvyhledávanějších a nejžádanějších destinací. Čeští turisté si oblíbili hlavně krásné chorvatské pláže. Modrá vlajka je symbolem a mezinárodním oceněním kvality pláží se světovou úrovní.

 • Hotely Pula

  3. 10. 2012, 13:29 | Diskuze (0)

  Určitě velmi rádi strávíte romantickou dovolenou na istrijském pobřeží. Zde se nabízí bezpočet možností, jednou z nich je i ubytování v Pule. V jednom z nejstarších měst s bohatou historií ležícím na istrijském poloostrově

 • Pula Chorvatsko

  3. 10. 2012, 13:28 | Diskuze (0)

  Připadá vám snad, že na dovolenou už je pozdě? Naopak. Vyrazte do Chorvatské Puly. Recenze těch, kteří tam letos už výlet podnikli, pějí jen samou chválu. Nechte si doporučit sladké zakončení léta. Vyjeďte si do Puly za nízkou cenu.

 • Pula

  3. 10. 2012, 13:24 | Diskuze (0)

  Pula, město s bohatou historií, strategickou polohou, město zaslíbené pro nádhernou dovolenou plnou romantických zážitků. Ideální řešení pro dovolenou na Istrijském poloostrově. Město s velkým přístavem a prosperující loděnicí

 • Apartmány Pula

  14. 5. 2012, 15:44 | Diskuze (0)

  Pokud nejste náročnými a zhýčkanými dovolenkáři, máte rádi typ rodinné dovolené, je řešení nasnadě. Apartmány Pula jsou to nejlepší, co si můžete vybrat, protože všechny recenze a přijatelná cena je doporučují.

Cestovní kancelář Nean Tour
Facebook