Jakov

Sv.Filip

14. 5. 2012, 15:44

Severní Dalmácie patří mezi nejnavštěvovanější lokalitu chorvatského pobřeží, ovšem i tam můžete objevit destinace, které nejsou v povědomí turistů tak častá. Mezi taková místa se řadí i Sv.Filip.

Sv.Filip

Sv.Filip a Jakov je malebné skromné letovisko, které je vzdáleno necelé čtyři kilometry od Biogradu. Městečko v zátoce Pašman je postaveno kolem kostela, který je venován apoštolům Sv.Filipa a Jakuba.

Co Sv. Filip nabízí

Sv. Filip je menší letovisko, které okouzlí nejen svou atmoférou rybářské osady, ale i nabídkou volnočasových aktivit. Dovolená v destinaci Sv.Filip je vhodná pro ty, kteří touží po klidné dovolené, ale zároveň se i rádi pobaví. Lokalita nabízí mnoho obchůdků, restaurací a barů, kde si můžete vychutnat letní večery. Nachází se tu jedna hlavní pláž, ale najít zde můžete i menší pláže, a to jak oblázkové, tak písečné.

Okolí Sv.Filipa

Díky poloze Sv.Filipa můžete naplno využít svůj čas. Okolí nabízí spoustu výletních zážitků. Kouzelné historické město Zadar je vzdáleno pouhých 21 km. Chloubou chorvatského pobřeží je starobylé město Šibenik, který je jako dělaný pro romatnické výlety. Chloubou této lokality je příroda. Národní park Krka nabízí neuvěřitelnou podívanou nejen pro milovníky turistiky. Za podívanou stojí i Varanské jezero, které je největším sladkovodním jezerem v Dalmácii. Jachting si můžete vyzkoušet poblíž Biogradu, kde se nacházejí mariny Kornati a Šangulin.


Nabídka zájezdů od cestovní kanceláře Nean Tour
Zájezdy do Poreče Zájezdy do Puly, Medulinu
Zájezdy do Turanje, na Sv. Filip a Jakov Zájezdy do Biogradu na moru
Zájezdy do Drage Zájezdy do Omiše
Zájezdy do Podgory Zájezdy na Makarskou rivieru do Igrane
Zájezdy do Premantury, Kamenjaku Zájezdy do Vodic
Zájezdy do Pirovacu Zájezdy do Privlaky - Sabunike
Zájezdy na Ostrov Krk Zájezdy do národního parku Plitvická jezera
Zájezdy Posedarje Zájezdy Istrie - Ičiči
Zájezdy do Jižní Dalmácie - Orebiče Zájezdy Baška Voda
Zájezdy do Brely na Makarskou rivieru Zájezdy do Nemiry
Nabídku zájezdů od cestovní kanceláře pro danou lokalitu zobrazíte kliknutím na její název.

Filipijánské léto

Od konce června až do začátku října se ve Sv.Filipu koná Filipijánské léto. Touto cestou letovisko nabízí plno soutěží, koncertů a nechybí ani ohňostroj, který je vyvrcholením celého léta. Těšit se můžete na závody v plážovém volejbalu, chůzi, jízdě, ale i v jachtingu. Milovníci kultury si zase přijdou na své při folklorních slavnostech, kde okusíte nejen chorvatské speciality a vyslechnete si chorvatské písně, ale stanete se součástí nefalšované chorvatské atmosféry.

Zobrazení: 114137 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
  • Sv.Filip

    14. 5. 2012, 15:44 | Diskuze (0)

    Severní Dalmácie patří mezi nejnavštěvovanější lokalitu chorvatského pobřeží, ovšem i tam můžete objevit destinace, které nejsou v povědomí turistů tak častá. Mezi taková místa se řadí i Sv.Filip.

Cestovní kancelář Nean Tour
Facebook