Plitvická jezera

Ubytování Plitvická jezera

14. 5. 2012, 15:41

Chorvatský národní park Plitvická jezera se rozkládá na horním toku řeky Korana. Tento park je od turisticky hojně navštěvovaného pobřeží poměrně vzdálený, i přesto rozhodně stojí za návštěvu.

Plitvická jezera ubytování

Pokud si chce návštěvník v klidu vychutnat prohlídku parku, měl by jí věnovat celý den. Nejkratší prohlídková trasa trvá něco kolem tří až čtyř hodin, ale nachází se zde mnoho delších tras, které nabízejí nevšední zážitek a možnost si tato okouzlující jezera vyfotografovat. V parku lze najít nespočet malých i velkých jezer o celkové rozloze 217ha.

Historie národního parku Plitvická jezera

Národní park Plitvická jezera byl založen 8. dubna 1949 a v roce 1979 byl zapsán do Světového dědictví UNESCO. Jeho rozloha činí přibližně 29 500 ha. Park byl až do konce roku 1958 turistům nepřístupný, po jeho otevření zde byly zbudovány turistické trasy, mosty a lávky a informační cedule. Roku 1991 se park stal místem krvavého konfliktu v rámci Jugoslávské občanské války.

Příroda v národním parku Plitvická jezera

Plitvická jezera se dělí na Horní a Dolní a jsou známá pro své kaskádovité rozložení.


Jezera jsou mezi sebou spojena nespočtem průtoků a vodopádů, právem obdivovaných turisty. Povrch skal je většinou vápencový s četnými erozemi způsobenými bakteriemi a rostlinami. Většinu porostu tvoří bukové, jedlové a smrkové lesy, ve kterých se nachází lišky, medvědi i divoká prasata. Všechna tato zvířata se ovšem turistickým trasám vyhýbají, takže z jejich nečekané návštěvy nemusíte mít strach.


Nabídka zájezdů od cestovní kanceláře Nean Tour
Zájezdy do Poreče Zájezdy do Puly, Medulinu
Zájezdy do Turanje, na Sv. Filip a Jakov Zájezdy do Biogradu na moru
Zájezdy do Drage Zájezdy do Omiše
Zájezdy do Podgory Zájezdy na Makarskou rivieru do Igrane
Zájezdy do Premantury, Kamenjaku Zájezdy do Vodic
Zájezdy do Pirovacu Zájezdy do Privlaky - Sabunike
Zájezdy na Ostrov Krk Zájezdy do národního parku Plitvická jezera
Zájezdy Posedarje Zájezdy Istrie - Ičiči
Zájezdy do Jižní Dalmácie - Orebiče Zájezdy Baška Voda
Zájezdy do Brely na Makarskou rivieru Zájezdy do Nemiry
Nabídku zájezdů od cestovní kanceláře pro danou lokalitu zobrazíte kliknutím na její název.

Ubytování na Plitvických jezerech

Je možné se ubytovat v hotelu přímo v národním parku nebo v autokempu, který se nachází v těsné blízkosti jeho hranic. Další hotely či autokempy lze nalézt v blízkém okolí parku. Do jezerního komplexu vedou dva vstupy, u každého z nich se nachází velké placené parkoviště a několik možností občerstvení. Ke vstupence dostane návštěvník i mapku areálu s popisem možných tras. Park je otevřen každý den v týdnu včetně svátků, mění se však jeho otevírací doba v závislosti na ročním období.

Zobrazení: 116446 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Plitvická jezera mapa

  14. 5. 2012, 15:45 | Diskuze (0)

  Nejkrásnější národní park v Chorvatsku, patří mezi nejnavštěvovanější oblasti turisty z mnoha zemí. Vedle nepřekonatelné přírody se tato oblast zapsala i do mysli milovníků dobrodružného filmového žánru.

 • Plitvická jezera Chorvatsko

  14. 5. 2012, 15:44 | Diskuze (0)

  Plitvická jezera jsou snad nejkrásnějším národním parkem v celém Chorvatsku. Soustava šestnácti kaskádově spojených jezer již od nepaměti láká návštěvníky ze všech koutů světa.

 • Plitvická jezera vstupné

  14. 5. 2012, 15:42 | Diskuze (0)

  Pokud jste si na letošní léto naplánovali pobytový zájezd do Chorvatska, neměli byste jistě zůstat jen u pobytu. Chorvatsko má spoustu míst, které stojí zato navštívit a vidět. Například Plitvická jezera.

 • Ubytování Plitvická jezera

  14. 5. 2012, 15:41 | Diskuze (0)

  Chorvatský národní park Plitvická jezera se rozkládá na horním toku řeky Korana. Tento park je od turisticky hojně navštěvovaného pobřeží poměrně vzdálený, i přesto rozhodně stojí za návštěvu.

Cestovní kancelář Nean Tour
Facebook