Vodice

Počasí Vodice

16. 5. 2012, 14:03

Vodice jsou malé, krásné městečko při Jadranské magistrále, severozápadně od Šibeníku. Jsou typické vzrostlými palmami a příjemným, stabilním a slunným počasím, pro které se staly vyhledávaným místem.

Vodice počasí

Ve Vodicích najdeme dvě hlavní hotelová střediska - na poloostrůvku Punta a kolem hotelů Imperial a Olympia. Najdeme tu i zbytky hradeb, které odolávaly dobyvačným útokům Turků. Za povšimnutí stojí trovněž třípatrová obranná Čarićova věž ze 16. století, která se nachází nedaleko kostela Nalezení sv. Kříže přímo v centru města. Je to krásné letovisko.

Vodice jsou Las Vegas Jadranu

Ve Vodicích, které jsou v Jadranském přímoří Chorvatska, je převážně středomořské klima s krásným počasím a mnoha slunečnými dny, se suchým a horkým létem a mírnými a a vlhkými zimami. V zimě je teplota moře 12°C ,v létě má voda teplotu kolem 25°C. V letním období je teplota moře při hladině 23 - 27 °C. Nejteplejší voda je v srpnu a poměrně značnou teplotu si udržuje dost dlouho do podzimu. Nejnižší teplotu má moře v únoru. Mořská voda je na podzim a v zimě teplejší, na jaře a v létě naopak chladnější než vzduch; je tedy významným podnebným regulátorem.


Nabídka zájezdů od cestovní kanceláře Nean Tour
Zájezdy do Poreče Zájezdy do Puly, Medulinu
Zájezdy do Turanje, na Sv. Filip a Jakov Zájezdy do Biogradu na moru
Zájezdy do Drage Zájezdy do Omiše
Zájezdy do Podgory Zájezdy na Makarskou rivieru do Igrane
Zájezdy do Premantury, Kamenjaku Zájezdy do Vodic
Zájezdy do Pirovacu Zájezdy do Privlaky - Sabunike
Zájezdy na Ostrov Krk Zájezdy do národního parku Plitvická jezera
Zájezdy Posedarje Zájezdy Istrie - Ičiči
Zájezdy do Jižní Dalmácie - Orebiče Zájezdy Baška Voda
Zájezdy do Brely na Makarskou rivieru Zájezdy do Nemiry
Nabídku zájezdů od cestovní kanceláře pro danou lokalitu zobrazíte kliknutím na její název.

Pláže ve Vodicích

Vodice jsou známé zejména díky oblázkové a upravené Modré pláži. Stinný úkryt před sluncem poskytují piniové háje, divoce rostoucí všude okolo. Daří se zde vodním sportům, windsurfingu, jachtingu a vodním lyžím. Dopřejte si plavání v oblasti hotelů Olympia a Imperial, kde je pláž vybavena i tobogánem a různými sportovišti. Pěkný sportovní výkon je také cyklistický výlet na kopec Okit, odkud je výhled na celé široké okolí. Hezké výlety jsou i do Tisna, na Šibenik, Zaton a do Národního parku Krka, ale i do Splitu a na blízké ostrovy Prvič, Žirje či Kaprije, kam jezdí pravidelná lodní linka.



Jde o jedno z největších center ve střední Dalmácii, které je 12 km od Šibeníku a 35 km od národního parku Krka. Vzhledem k výborným klimatickým podmínkám a atraktivním turistickým nabídkám můžeme Vodice k rekreaci jen doporučit.

Zobrazení: 109114 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Počasí Vodice

  16. 5. 2012, 14:03 | Diskuze (0)

  Vodice jsou malé, krásné městečko při Jadranské magistrále, severozápadně od Šibeníku. Jsou typické vzrostlými palmami a příjemným, stabilním a slunným počasím, pro které se staly vyhledávaným místem.

 • Vodice ubytování

  14. 5. 2012, 15:43 | Diskuze (0)

  Vodice patří mezi velice rušná letoviska. Nachází se nedaleko známého města Šibeniku. Toto oblíbené letovisko je ideálním místem pro pobytovou dovolenou, kde rekreanti najdou také množství sportovního vyžití.

 • Vodice apartmány

  14. 5. 2012, 15:42 | Diskuze (0)

  Vybíráte letní dovolenou a chcete dostatek luxusu, pohodlí, prostoru pro celou rodinu, soukromí? Ubytujte se v apartmánu. Splní veškeré vaše požadavky. A co navíc? Apartmány naplní vaše představy za velmi rozumnou cenu.

Cestovní kancelář Nean Tour
Facebook