Korsika - ostrov krásy 2019

Sdílej na zeď

Sleva 8% do 31.01.*     6% do 31.01.
          6% do 28.02.*     4% do 28.02.
        (max. 800 Kč/os.)

Pro ty, kteří rádi kombinují poznávání s odpočinkem u moře, nabízíme Korsiku, nazývanou „ostrovem krásy“ či „perlou Středomoří“. Korsika nadchne své návštěvníky barvami a vůněmi přírody, azurovým mořem s písečnými plážemi v malebných zátokách, nad nimiž se zdvihají vrcholky hor. Nezapomenutelná jsou korsická města a přístavy Porto, Ajaccio a také Bonifaccio, které je díky svým bělostným útesům řazeno mezi největší pozoruhodnosti Evropy.


1. den: odjezd časně ráno z Prahy směr České Budějovice, přejezd Rakouska a Itálie, noční trajekt z Itálie do Bastie

2. den: ráno připlutí do Bastie, krátká pěší prohlídka města. Cestou se zastavíme ve starobylém univerzitním městě Corte, vybudovaném na strmých skalních útesech. Je to údajně nejkorsičtější město ostrova a stále je považováno za neformální hlavní město Korsiky. Dále uvidíme vodopády Anglais (pěší 2 hod. procházka horskou přírodou), ubytování

3. den: volný den, odpočinek a koupání na plážích u hotelu

4. den: celodenní výlet do soutěsky Spelunca – cestou pojedeme přes Col de Vergio, nejvyšší silniční sedlo Korsiky. Spelunca je impozantní přírodní útvar, holé žulové stěny, někde i tisíc metrů vysoké, které prudce spadají do níže tekoucí říčky. U starého janovského mostu Pont de Zaglia si můžete dát první osvěžující koupel, další zopakovat na konci soutěsky u mostu Pont Vecchio. Odpoledne prohlídka centra lázeňského městečka Porto, procházka kolem zálivu, možnost koupání na oblázkové pláži, pro zájemce doporučujeme okružní plavbu lodí podél skal Les Calanches (plavba trvá 1 hod 20 min.)

5. den: Bonifaccio – tzv. Gibraltaru Korsiky, zde doporučujeme asi 1,5 hod plavbu lodí kolem jeskyně a vápencových skalních útvarů s výhledy na domy posazené na útesech, v Bonifacciu kolem přístavu vystoupáme do opevněného města s typickými uličkami, kde se z mnoha míst naskýtají překrásné výhledy na okolí a na Sardinii. Je možné sestoupit po schodech krále aragonského (ručně tesané schodiště z r. 1420 se 187 stupni), které se tyčí nad mořem a klesá až k mořskému břehu.

6. den: volný den, odpočinek a koupání

7. den: celodenní výlet do Ajaccia – prohlédneme si historické jádro města s katedrálou, možnost návštěvy rodného domu Napoleona, nabízí se také prohlídka bohatých sbírek Feschova muzea výtvarného umění a kaple rodiny Bonapartů. Doporučujeme navštívit místní trh ve středu města (nákup domácích produktů a ovoce). Možnost koupání na městské pláži. Později odpoledne autobusem dojedeme na mys La Parata, projdeme se kolem janovské věže s nádhernými výhledy na Sanquinaires - Krvavé ostrovy.

8. den: volný den, odpočinek a koupání

9. den: po snídani ukončení pobytu v letovisku a odjezd do Calvi, malebného městečka, kterému vévodí obrovská středověká citadela, zavítáme také do přístavní čtvrti La Marine s kavárničkami, restauracemi a nábřežím s palmami. Pro nemálo hrdých obyvatel Calvi je město rodištěm Kolumba, pokud se slavný mořeplavec v Calvi opravdu narodil. Fakultativně: možnost jet vlakem souběžně s autobusem z Calvi do L´llRousse. L´llRousse je městečko z 18. století, které se nachází uprostřed jednoho z nejhezčích zálivů na Korsice – v zálivu Balagne, pro který jsou typické úžasné ostrůvky z červeného porfyru. Tento druh žuly se stal inspirací názvu I´llRousse/ červený (doslova rusý) ostrov. Ze skalnatého ostrova Pietra, který je s městem spojen mostem, je od majáku nádherný výhled do okolí. Večer se nalodíme na noční trajekt do Itálie

10. den: ráno po vylodění přejezd do ČR, předpokládaný příjezd ve večerních hodinách

Ubytování je zajištěno v prázdninovém středisku Belambra Pineto na severu Korsiky, 15 km od Bastie v krásném prostředí laguny uprostřed 18 ha areálu s piniemi. V areálu je bazén a tenisové kurty. Bungalovy, ve kterých budete ubytováni, jsou 2-4 lůžkové, klimatizované, s malou kuchyňkou, TV, sociálním zařízením a s terasou se zahradním nábytkem. 

 

Stravování: je zajištěno v hlavní hotelové budově, snídaně i večeře bufetem, večeře vč. vína a vody.


Níže na stránce naleznete volné termíny a cenu zájezdu.
CENÍK
cena za os. v BGW pro 2 osoby
cena za osobu v bungalovu pro 3 osoby
28.06.-07.07.18.99017.49000Vyprodáno
23.08.-01.09.19.99017.49000Objednat
18.11.-18.11.0000Objednat
18.11.-18.11.0000Objednat

cena zahrnuje: 7 nocí v bungalovech, 7x polopenze, dopravu busem, trajekt, výlety dle programu, služby průvodce

cena nezahrnuje: komplexní cestovní pojištění : + 260 Kč/osoba/pobyt, příplatek za jednolůžkový pokoj 7.000 

Odjezdová místa: Praha, Benešov, Votice, Tábor/Písek, Č.Budějovice
Doporučené kapesné na vstupy: 40-60 EUR
Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu 38