Korsika - ostrov krásy 2018

Sdílej na zeď

Sleva 8% do 31.01.*     6% do 31.01.
          6% do 28.02.*     4% do 28.02.
        (max. 800 Kč/os.)


Pro ty, kteří rádi kombinují poznávání s odpočinkem u moře, nabízíme Korsiku, nazývanou ostrovem krásy či perlou Středomoří. Korsika nadchne své návštěvníky barvami a vůněmi přírody, azurovým mořem s písečnými plážemi v malebných zátokách, nad nimiž se zdvihají vrcholky hor. Nezapomenutelná jsou korsická města a přístavy Porto, Ajaccio a Bonifaccio, které je díky svým bělostným útesům řazeno mezi největší pozoruhodnosti Evropy.

Program zájezdu:
1.den
- odjezd časně ráno z Prahy směr Č. Budějovice, přejezd Rakouska a Itálie, noční trajekt ze Savony do Bastie

2.den - ráno připlutí do Bastie, krátká pěší prohlídka města, cestou na západní pobřeží Korsiky se zastavíme ve starobylém univerzitním městě Corte, dále uvidíme vodopády Anglais (pěší procházka 2 hod.), poté přejedeme do zálivu Sagone, cca 30 km severně od Ajaccia, a ubytujeme se v hotelu

3.den - volný den, odpočinek a koupání na krásné písčité pláži zálivu Sagone, 100 m od hotelu
4.den - celodenní výlet do Porta – cestou budeme projíždět Les Calanches – monumentální skalní útvary načervenalé barvy, kouzelné pohledy dolů na moře a zálivy, prohlídka centra lázeňského městečka Porto, procházka kolem zálivu, možnost prohlídky janovské věže, možnost koupání na oblázkové pláži, pro zájemce doporučujeme okružní plavbu lodí podél skal Les Calanches (plavba trvá 1 hod 20 min)

5.den - celodenní výlet do soutěsky Spelunca – impozantní přírodní útvar, holé žulové stěny, někde i tisíc metrů vysoké, které prudce spadají do níže tekoucí říčky. U starého janovského mostu Pont de Zaglia si můžete dát první osvěžující koupel, další zopakovat na konci soutěsky u mostu Pont Vecchio. Právě mezi těmito dvěma místy budete moci obdivovat nejpůsobivější přírodní scenérie. Pěšky trvá trasa z Evisy do Oty soutěskou Spelunca 4 hodiny. Zpět autobusem podél pobřeží do místa ubytování

6.den - volný den, odpočinek a koupání

7.den - celodenní výlet do Ajaccia – prohlédneme si historické jádro města s citadelou a katedrálou, možnost návštěvy císařského salónku na radnici, nabízí se prohlídka bohatých sbírek Feschova muzea výtvarného umění a kaple rodiny Bonapartů. Doporučujeme navštívit místní trh ve středu města (nákup domácích produktů a ovoce). Možnost koupání na městské pláži. Později odpoledne autobusem dojedeme na mys La Parata, projdeme se kolem janovské věže s nádhernými výhledy na Sanquinaires - Krvavé ostrovy.

8.den - volný den, odpočinek a koupání

9.den - po snídani odjezd z hotelu, cesta povede na jih ostrova, zastavíme se ve Filitose (UNESCO) – prehistorickém nalezišti menhirů, typickém pro Korsiku (pěší okruh, zastávka 1-1,5 hod), dále pokračujeme do Bonifaccia – tzv. Gibraltaru Korsiky, zde doporučujeme asi 1,5 hod plavbu lodí kolem jeskyně a vápencových skalních útvarů s výhledy na domy posazené na útesech, v Bonifacciu kolem přístavu vystoupáme do opevněného města s typickými uličkami, kde se z mnoha míst naskýtají překrásné výhledy na okolí a na Sardinii. Je možné sestoupit po schodech krále aragonského – ručně tesané schodiště z r. 1420 se 187 stupni se tyčí nad mořem a klesá až k mořskému břehu. Dále pojedeme podél východního pobřeží do přístavu Bastia, nalodíme se na trajekt do Livorna

10.den -ráno po vylodění non stop přejezd do ČR, předpokládaný příjezd ve večerních hodinách

Ubytování: Calcatoggio – cca 30 km od Ajaccia v zálivu Sagone a v zátoce La Liscia, 100 m od krásné rozlehlé písečné pláže d´Orcio. Nachází se zde supermarket, obchody s plážovým zbožím a suvenýry. Hotel Le Narval s bazénem ** je od Calcatoggia vzdálen cca 500 m. Pokoje jsou účelně zařízené s vlastní koupelnou, dvoulůžkové s možností přistýlky, čtyřlůžkové pokoje mají 2 lůžka v přízemí a 2 lůžka na dřevěné podestě přístupné po schodech. Na teráskách pokojů a kolem bazénu je pěkné posezení, v areálu je restaurace a snack bar s velkoplošnou TV, u bazénu možnost připojení WiFi.

Stravování: snídaně jsou typicky francouzské (croissanty, večky, máslo, džem, káva, čaj, čokoláda, džus), večeře bohaté o 4 chodech (předkrm, hlavní jídlo, sýr, moučník, ¼ l vína).

 

 


Níže na stránce naleznete volné termíny a cenu zájezdu.
CENÍK
doso.osoba v 1/2
dosp.osoba
na 3.a 4. lůžku
29.06.-08.07.16.99016.49000Objednat
17.08.-06.08.16.99016.49000Objednat
18.11.-18.11.0000Objednat
18.11.-18.11.0000Objednat

cena zahrnuje: dopravu luxusním autobusem s WC a videem, trajekt, uvedené výlety, 7x ubytování v hotelu ve 2-4 lůžkových pokojích,  7x polopenzi, průvodce, pojištění CK proti úpadku
cena nezahrnuje: komplexní cestovní pojištění: 260 Kč, příplatek za kajutu na trajektu: obousměrně 2.800 Kč na osobu ve dvoulůžkové kabině, 1.400 Kč na osobu ve čtyřlůžkové kabině (rezervujte hned při podání smlouvy z důvodu malého počtu potvrzených kajut)
Odjezdová místa: Praha, Benešov, Votice, Tábor/Písek, Č.Budějovice
Doporučené kapesné na vstupy: 40-60 EUR
Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu 38