Rumunsko - český Banát 2020

Sdílej na zeď
Putování za českými krajany, turistikou a panenskou přírodou
 Sleva  8% do 31.01.       
            6% do 29.02.
           (max. 800 Kč/os.)

Program zájezdu:

1. den:

odjezd v pátek odpoledne z ČR, noční přejezd přes Slovensko (nebo Rakousko) a Maďarsko.

2. den:

dopoledne příjezd do Rumunska se zastávkou (cca 1,5 hod.) v barokním městě Temešvár, výměna peněz, prohlídka centra a největší pravoslavné baziliky v Rumunsku, odpoledne ubytování v české vesnici Gernik, prohlídka vesnice, Filipova díra.

3. den

ráno odjezd busem do Sascy Romany - celodenní pěší výlet do kaňonu řeky Nery (skalnaté stěny jsou místy až 400 m vysoké), vodopády Vaicaga, možnost koupání v řece Nera, několik variant náročnosti turistiky, návrat večer do Gerniku.

4. den

návštěva kulturního domu s obecní knihovnou, místní hřbitov, turistika v okolí Gerniku– pěšívýlet k vodním mlýnkům U Petra, volný večerní program.

5. den

po snídani pěší túra (cca 1,5 hod) k jeskyni Turecká díra, nádherné výhledy nad Gernikem, od Turecké díry buď pěší přesun do Svaté Heleny, nebo možnost dojít zpět do Gerniku a přejet autobusem do Svaté Heleny, po příjezdu ubytování a krátká prohlídka vesnice.

6. den

celodenní výlet do srbského Banátu, návštěva tržnice v Bela Crkvi, přejezd ke krajanům do vesnice Češko Selo, prohlídka kostela a místního muzea, oběd v rybí restauraci na břehu Dunaje, možnost prohlídky městečka Ramu (plavba trajektem přes Dunaj), na závěr koupání u jednoho ze srbských jezer, návrat do Svaté Heleny.

7. den:

dopoledne pěší výlet do okolí – Kulhavá skála, odpoledne návštěva školy ve Sv.Heleně, k večeru vyhlídka na Dunaj a Kazanskou soutěsku, pohled na zříceninu hradu Golubec, který leží na srbské straně Dunaje, volný večerní program.

8. den:

celodenní výlet, dopoledne hodinová plavba lodí po Dunaji v Kazaňské soutěsce, prohlídka jeskyně Veterani, návštěva starých termálních lázních BăileHerculane (bazény v přírodě), k večeru návštěva další české vesnice  Eibenthalu, návrat na ubytování.

9. den:

časně ráno odjezd do ČR, předpokládaný příjezd ve večerních hodinách.

 

Ubytování:je zajištěno ve dvou až třílůžkových pokojích v rodinách českých krajanů, kteří jsou velmi přátelští a pohostinní (3x v Gerniku a 4x ve Sv. Heleně).
  
Stravování: plná penze v rodinách (oběd ve formě balíčku)


Níže na stránce naleznete volné termíny a cenu zájezdu.
CENÍK
cena za osobu
30.06.-08.07.10.590Objednat

cena zahrnuje: 7x ubytování, 7x plnou penzi, dopravu busem, průvodce, pojištění CK proti úpadku
cena nezahrnuje: komplexní cestovní pojištění: +  234 Kč, 1/1 pokoj: + 1500
Doporučená výměna na vstupné: cca 40 EUR, (v českých vesnicích je možnost platit v obchodech také českými korunami)
Nástupní místa: Praha, Benešov, Votice, Tábor, (Písek), Č. Budějovice, Třeboň, Vrchlabí, Mladá Boleslav, Jindř. Hradec, Pelhřimov
Minimální počet účastníků: 38